Image

Propozycje zwiedzania.

Rozpoznanie terenu

Kiedy już dotrzesz do Krosna i zakwaterujesz się w miejscu noclegu, udaj się najpierw do Punktu Informacji Kulturalno Turystycznej przy ul. Blich 1, gdzie dostaniesz materiały informacyjne związane z Krosnem i okolicą. Tu też dostaniesz informacje na temat Krośnieńskiej Karty Turysty i atrakcjach objętych programem.

Piękny krośnieński Rynek zachęca do spacerów po jego zakamarkach. Możesz wejść do kościołów, obejrzeć renesansowe kamieniczki, pomniki i szklane rzeźby. Znajdziesz je z łatwością na mapce, którą otrzymałeś w PIKT. Krośnieńskie kawiarnie czekają na ciebie z ciastem i pysznym cappuccino. Na wieczór polecamy krośnieńskie restauracje.

Krośnieńskie dziedzictwo

Zacznij swój dzień od zwiedzenia Centrum Dziedzictwa Szkła (pamiętaj o wcześniejszej rezerwacji terminu, poinformuj recepcjonistę o posiadaniu karty). Odwiedź też sklep firmowy ze szklanymi wyrobami.

Wybierz miejsca, które chcesz odwiedzić: Muzeum Rzemiosła, Wieża Farna, Muzeum Podkarpackie lub Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej. Planując zwiedzanie weź pod uwagę czas jaki musisz przeznaczyć na każde z miejsc.

Na wieczór proponujemy relaks na basenie, wieczorny spacer uliczkami Rynku lub kolację w jednej z wielu krośnieńskich restauracji. Sprawdź, gdzie czekają na Ciebie rabaty.

Okolice

Ostatniego dnia twojego pobytu polecamy zwiedzić w okolice Krosna. Na wycieczkę wybierz się do Muzeum Przemysłu Naftowego w Bóbrce. Nieopodal Bóbrki proponujemy pokonanie ścieżki przyrodniczej „Tam gdzie chadzali wojowie” na Grodzisku w Wietrznie – to miejsce niezwykle ciekawe pod względem przyrodniczym i historycznym.

Aktywnie

Karta zawiera również propozycje dla aktywnych. Możecie odwiedzić kryte baseny, letni park wodny „Bursaki”, Linowy Park Przygody, całoroczne korty tenisowe a zimą Lodowisko i Wyciąg Narciarski Czarnorzeki.

Na sam koniec zajrzyjcie ponownie na krośnieński Rynek, poczujcie jego klimat, zjedzcie pyszne potrawy lokalnej kuchni i zacznijcie planować swój kolejny pobyt w Mieście Szkła. To tylko propozycja. Pamiętaj, że Twoja karta pozwala Ci skomponować swój pobyt tak, aby był idealny dla Ciebie.